بسته اخبار اجتماعی میرات در روز سه‌شنبه“اجازه تکرار تجربه “صنعت خودرو” در “پزشکی” را نمی‌دهم، خروج روستاها از مناطق حفاظت شده باعث تشویق روستاییان به حفظ حیات وحش می‌شود، اسکان نوروزی حدود ۳.۵ میلیون نفر از فرهنگیان تا ۱۲ فروردین، اضافه شدن خدمات «ام‌اس» و «ای‌بی» به مراکز جامع بیماران خاص، تصمیم شورایی‌ها برای مخالفت با استعفای نجفی، مراجعه ۱۰ هزار تهرانی به مراکز اهدای خون در نوروز، اجرای طرح ترافیک پس از تعطیلات از امروز و لزوم کاهش قیمت و افزایش کیفیت داروهای تولید داخل” از مهمترین عناوین نیوزهای اجتماعی میرات در روز سه‌شنبه هستند.

به نویسنده میرات، سرویس اجتماعی میرات امروز حدود ۶۰ نیوز را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه می‌آید:

وزیربهداشت:

اجازه تکرار تجربه “صنعت خودرو” در “پزشکی” را نمی‌دهم/به اسم “تولید داخل” رانت نمی‌دهم

وزیر بهداشت گفت: بارها اعلام کرده‌ام به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاری که در صنعت خودرو کشور انجام شد، در حوزه پزشکی هم رخ دهد؛ چرا که آن را خیانت می‌دانیم و واقعا خیانت است که دارو و تجهیزات پزشکی بی‌کیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم و به اسم حمایت از تولید داخل برای عده‌ای رانت ایجاد کنیم.

دکتر سیدحسن هاشمی در دیدار با کارکنان سازمان غذا و دارو ضمن تبریک آغاز سال جدید گفت: اگر بخش تیمی سازمان غذا و دارو تقویت و همکاری‌ها افزون‌تر شود و معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت هم به این سازمان کمک کنند، قطعا این سازمان می‌تواند موثرتر از گذشته عمل کند. البته باید بدانیم که دولت از نظر منابع مالی با محدودیت‌هایی مواجه است؛ هر چند که من شخصا گله‌مندم چرا که قول‌هایی داده شد، اما به آنها عمل نکردند. همچنین صحبت‌هایی برای پرداخت کامل مطالبات انجام شده بود اما نتوانستیم آنطور که شایسته است این کار را انجام دهیم.

خروج روستاها از مناطق حفاظت شده باعث تشویق روستاییان به حفظ حیات وحش می‌شود

مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست در مورد تصمیمات جدید شورای عالی محیط زیست و تاثیر آن روی حیات وحش کشور گفت: تصمیمات جدید شورای عالی محیط زیست هم صددرصد به نفع مردم و هم به نفع محیط زیست است.

علی تیموری تصریح کرد:  ایجاد محدودیت برای روستاییانی که در مجاورت مناطق حفاظت‌شده بودند باعث بدبینی آنها نسبت به محیط زیست می‌شد و روستاییان محیط زیست را در مقابل خود می‌دیدند.

اسکان نوروزی حدود ۳.۵ میلیون نفر از فرهنگیان تا ۱۲ فروردین

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آمار اسکان موقت فرهنگیان تا پایان روز ۱۲فروردین ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

گودرز کریمی فر آمار اسکان موقت فرهنگیان تا پایان روز ۱۲فروردین را اعلام کرد و گفت: تا این روز سه میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۷۹ نفر در قالب ۹۷۱ هزار و ۱۸۹ خانواده در مراکز ما اسکان یافته‌اند.

به گفته وی، بیشترین پذیرش استان‌ها به ترتیب به استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، گیلان، یزد، مازندران، لرستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، قم، گلستان و  کردستان اختصاص دارد و استان‌های البرز، شهرستان‌های تهران و زنجان پایین‌ترین پذیرش مسافرین را داشته‌اند.

آخرین وضعیت بهره‌مندی کودکان از خدمات مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور میزان بهره‌مندی کل کودکان ما قبل سن دبستان کشور از خدمات ارائه شده در مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها را نزدیک به ١۵ درصد اعلام کرد.

محمد نفریه با اشاره به اینکه درصد بهره‌مندی از خدمات ما قبل دبستان در گروه‌های سنی مختلف و در استانها متفاوت است، افزود: تنها در سنین پیش دبستانی و یکسال قبل از آغاز مدرسه، نزدیک به ٧٠ درصد از کودکان از این خدمات استفاده می کنند، این رقم برای کودکان محدوده دو سال قبل از آغاز دبستان نیز، به ۵٠ درصد می‌رسد.

نیوز خوش وزارت بهداشت برای بیماران خاص؛

اضافه شدن خدمات «ام‌اس» و «ای‌بی» به مراکز جامع بیماران خاص

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها از اضافه شدن خدمات دو بیماری ام‌اس و ای‌بی به مراکز جامع بیماران خاص نیوز داد و گفت: بسیاری از خدماتی که در این مراکز ارائه می‌شود، برای این چهار گروه بیماران یعنی بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام‌اس و ای‌بی مشترک است.

دکتر جمشید کرمانچی با بیان اینکه البته بسیاری از خدماتی که در این مراکز ارائه می‌شود برای این بیماران مشترک است، گفت: بر این اساس اگر هر مرکز جامع یک آزمایشگاه تخصصی داشته باشد می‌تواند برای هر چهار گروه این بیماری‌ها خدمت ارائه کند. خدماتی که در حوزه توانبخشی، فیزیوتراپی، شنوایی‌سنجی، گفتاردرمانی و… ارائه می‌شود نیز می‌تواند به هر چهار گروه به صورت مشترک داده شود بنابراین چون خدمات مشترک در میان این بیماران زیاد است، قرار شد تا بیماران پراکنده نشوند و همه آنان در یک مرکز جامع خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند.

وی همچنین اظهار کرد: از بهمن ماه سال ۹۶ دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران برای ارائه خدمات دندان‌پزشکی و گوارشی به بیماران ای‌بی آماده شده‌اند. ما به ۶۰ دانشگاه  نامه زدیم و اعلام کردیم وضعیت ارائه خدمات دندان‌پزشکی برای بیماران خاص در دانشگاه‌شان را شرح دهند و آنها طی جداولی اعلام وضعیت کردند بنابراین متوجه شدیم که در جایی نیرو ندارند، یکجا تجهیزات‌شان تکمیل نیست و… بنابراین پیگیر تامین آنها هستیم. در نتیجه ما روی خدمات دندان‌پزشکی و توان‌بخشی در مراکز خاص خیلی تمرکز کرده‌ایم.

تصمیم شورایی‌ها برای مخالفت با استعفای نجفی

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از عدم پذیرش استعفای نجفی نیوز داد.

حجت نظری در توئیتر خود نوشت: « در جلسه هم اندیشی امروز، اعضای شورای شهر تهران که ساعاتی از آن با حضور نجفی برگزار شد درباره استعفای ایشان هم مواردی مطرح شد.»

نظری نوشت: شورا بنا دارد با استعفای شهردار تهران مخالفت کند و تصمیم گیری در خصوص ادامه مسیر به بعد از عدم پذیرش استعفا موکول می‌شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیوز داد؛

عقد قرارداد بیمه‌ای با صنوف تولیدی در روستاها/تمرکز بر رشد حداقل سطوح درآمدی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عقد قرارداد با صنوف تولیدی در روستاها را راهکار جدید گسترش چتر بیمه‌ای و افزایش جمعیت تحت پوشش این صندوق دانست و گفت:برنامه ما این است که بیشتر بر روی کف و حداقل سطوح درآمدی متمرکز شویم و بتوانیم این طبقه‌ها را رشد دهیم

محمدرضا واعظ مهدوی همچنین با بیان اینکه در صدد هستیم در سال جدید موافقتنامه‌ای را با اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف منعقد کنیم،گفت: قرارداد با تولیدکنندگان صنایع دستی نیز آماده شده است که بزودی با مسئولان این حوزه منعقد می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان تهران نیوز داد

مراجعه ۱۰ هزار تهرانی به مراکز اهدای خون در نوروز / سهم ۴ درصدی اهدای خون زنان

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: بیش از ۱۰ هزار شهروند تهرانی در نوروز ۱۳۹۷ به مراکز اهدای خون مراجعه کرده و ۸ هزار و ۳۶۴ نفر خون، پلاکت و یا پلاسما اهدا کردند.

دکتر سیدمرتضی طباطبایی گفت: در ۱۳ روز ابتدایی سال ۱۳۹۷، ۱۰ هزار و ۲۲۸ نفر به شش مرکز فعال این استان مراجعه کردند و در مجموع ۸ هزار و ۳۶ واحد خون، ۲۷۵ واحد پلاکت و ۱۴۳ واحد پلاسما اهدا شد.

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پاسخ داد

کدام استان‌ها بیشترین دهیار زن را دارند؟

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰۰ دهیار زن داریم و توصیه کردیم که زنان نیز وارد عرصه‌های روستایی شوند، گفت: استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بیشترین دهیاران زن را دارند.

سعیدرضا جندقیان ادامه داد: مدیریت ما در روستاها به شکل پرتاب برنامه و از بالا به پایین است که امری مطلوب نیست.اما وقتی برنامه از جانب خود آنها باشد و دهیار نیز اندیشه‌ورز هم باشد تحولات عظیمی رخ خواهد داد که بسیار ارزشمند است. همچنین در حال حاضر ۳۸ هزار دهیار در کل کشور داریم که این افراد یکی از سالم‌ترین و موثرترین مدیران در عرصه کشور هستند که با حقوق کم بهترین کارها را انجام می‌دهند.

با تمدید اعتبار آرم های ٩٦ تا پایان فروردین ماه اعلام شد

اجرای طرح ترافیک پس از تعطیلات از امروز/ امکان تهیه طرح ترافیک روزانه به روال سابق

مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک از امروز ( ١٤ فروردین ماه) از امکان تهیه طرح ترافیک روزانه به روال سابق و از طریق سایت شهرداری تهران و شماره گیری کد دستوری #۱۳۷* نیوز داد.

مصطفی قنبرنژاد با اشاره به اتمام تعطیلات نوروزی و اجرای طرح ترافیک از امروز تصریح کرد: امکان تهیه آرم طرح ترافیک روزانه از طریق سایت شهرداری تهران به آدرس www.tehran.ir  و یا شماره گیری کد دستوری #۱۳۷*  با تلفن همراه و تماس با تلفن گویای ۱۳۷ و شماره گیری عدد ۵ فراهم است.

سردار رحیمی نیوز داد

ادامه اجرای طرح پلیس تا زمان بازگشت کامل مسافران نوروزی

رییس پلیس پایتخت از برگزاری مراسم سیزده به در در امنیت کامل نیوز داد.

سردار حسین رحیمی با اشاره به اقدامات پلیس در طرح نوروزی ۹۷ پلیس پایتخت گفت: با توجه به اینکه هنوز برخی از مردم در مسافرت هستند و یا به مراکز تفریحی مراجعه می کنند، مأموریت‌های پلیس کماکان به قوت خود ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با بیان ادامه فعالیت و حضور مستمر گشت‌های ویژه پلیس در سطح شهر، افزود: ماموران پلیس در کلیه محل های برنامه ریزی شده حضور داشته و در خدمتگزاری مؤثر و مفید به مردم اهتمام می‌ورزند.

رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد

لزوم کاهش قیمت و افزایش کیفیت داروهای تولید داخل

رییس سازمان غذا و دارو بر لزوم کاهش قیمت و همچنین افزایش کیفیت داروهای تولید داخل تاکید کرد و گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده دارو در کشور کمی بالاست و در عین حال بخش زیادی از ظرفیت تولید دارو در کشور نیز خالی مانده است.

دکتر غلامرضا اصغری ادامه داد: هدف اول ما در سال ۹۷ تامین مناسب دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مردم است و هدف دیگرمان ارتقای کیفیت دارو و بالا بردن GMP شرکت‌های تولید کننده دارو در کشور است. در این زمینه کمیته‌ای تشکیل شده تا تمام شرکت‌های دارویی را از نظر GMP بررسی و آنهایی که برترند را تشویق کرده و به شرکت‌هایی که از این نظر مشکلاتی دارند، تذکر دهیم. همچنین تلاش می‌کنیم با ارائه آموزش در جهت ارتقای کیفیت داروی تولید داخل حرکت کنیم.

به نویسنده میرات، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

اجازه تکرار تجربه “صنعت خودرو” در “پزشکی” را نمی‌دهم

استعفای نجفی به راحتی پذیرفته نمی‌شود/ انتخاب سرپرست برای شهرداری تکذیب می‌شود

نجفی استعفایش را پس نگرفت/رأی گیری استعفای شهردار در روز یکشنبه

۱۰ روشِ بازیافت زباله‌های کاغذی در خانه

اضافه شدن خدمات «ام‌اس» و «ای‌بی» به مراکز جامع بیماران خاص

انتهای پیام