تاکید استاندار تهران برای تسریع در راه‌اندازی محل عرضه محصولات تولیدی عشایرفرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به تاکید استاندار تهران برای رفع مشکل راه‌اندازی مرکز عرضه محصولات عشایر گفت: مشکلات ایجاد مرکزی برای فروش مستقیم محصولات تولیدی عشایر با تدبیر استاندار تهران مرتفع می شود.

به نویسنده میرات، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در مراسم بازدید استاندار تهران از مناطق عشایری دشت لار گفت: دشت لار میزبان عشایر سمنان ،قم و شهرستانهای استان تهران است.

وی افزود: برگزاری این بازدیدها و جلسات برای جذب رضایت عشایر در جهت ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و دامپزشکی است.

فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه مشکلات ایجاد مرکزی برای فروش مستقیم محصولات تولیدی عشایر با تدبیر استاندار تهران مرتفع می شود تصریح کرد: بهره مندی از شرکتهای دانش بنیان و استفاده از روشهای اصلاح نژاد بهره وری محصولات عشایر را افزایش می‌دهد.

وی به مصوبه لزوم رعایت تعادل دام و مرتع اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، دامپزشکی و خدمات رفاهی عشایر منطقه لار در حال افزایش است.

در ادامه این نشست، جمعی از عشایر منطقه لار به بیان برخی از درخواستها و مشکلاتی که در این منطقه مواجه‌اند اشاره کردند.

به نویسنده پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، کیومرث کلانتری مدیرکل محیط زیست استان تهران به ضرورت تعادل دام و مرتع متناسب با ظرفیت منطقه لار اشاره کرد.

وی در نشستی که با حضور استاندار تهران در چادر یکی از عشایر دشت لار برگزار شد با اشاره به اینکه دشت لار اکوسیستم خشکی و آبی دارد گفت: در استان تهران مدیریت پارک ملی لار به عهده اداره حفاظت محیط زیست است.

وی افزود: دیدگاه ما حفظ، در کنار بهره برداری اصولی و منطقی است، وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست حفظ مرتع و کیفیت آب لار با ١٧٠ میلیون مترمکعب ظرفیت است که بخشی از آب تهران را تامین می کند.

مدیرکل محیط زیست استان تهران به ضرورت تعادل دام و مرتع متناسب با ظرفیت منطقه اشاره کرد.

انتهای پیام