جوینده قلابی گنج دستگیر شدفردی که اقدام به فروش سکه های تقلبی درفضای مجازی کرده بود، از سوی مأموران پلیس پایتخت دستگیر شد.

به نویسنده میرات، چندی پیش مأموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ با شکایت فردی متوجه شدند که مردی با ایجاد کانالی در فضای مجازی و نیز ایجاد پروفایل در یکی از شبکه های اجتماعی خود را جوینده گنج معرفی کرده و اقدام به فروش سکه‌های طلا و عتیقه به شهروندان کرده است.

با کسب این اطلاعات رسیدگی به موضوع در دستورکار قرارگرفته و مأموران از طریق مهندسی معکوس موفق به شناسایی این فرد شده و با اخذ مجوز از مقام قضایی این فرد را دریکی از محلات تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

در بازرسی از این فرد ماموران بیش از ۳۰ سکه تقلبی را که شباهت بسیار زیادی با نمونه های اصل داشت کشف و ضبط کردند.

متهم نیز تحت بازجویی قرارگرفته و مشخص شد که این فرد اقدام به انتشار فیلم های ساختگی از خود در فضای مجازی کرده و در این فیلم ها با معرفی خود به عنوان جوینده گنج و سکه های قدیمی مدعی می شد که دقایقی پیش چندین سکه را از زیرخاک کشف کرده و حاضر است با زیرقیمت، آن را به مخاطبان شبکه‌های اجتماعی‌اش به فروش برساند.

در ادامه تحقیقات ده‌ها نفر از شاکیان این فرد از سراسر کشور شناسایی شده و مشخص شد که متهم میلیون ها تومان با همین شیوه کلاهبرداری کرده است.

انتهای پیام