پاکسازی باند فرودگاه با برف‌روب خودران کنترل از راه دوریک شرکت کانادایی، برف‌روب خودران خود را که قابلیت کنترل از راه دور دارد، با موفقیت آزمایش کرد.

به نویسنده میرات و به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت “یتی اسنو” (Yeti Snow) واقع در مونترال کانادا، برای نخستین بار یک ماشین برف‌روب خودران تولید کرده و آن را با موفقیت برای پاکسازی باند فرودگاهی در نروژ مورد استفاده قرار داده است.

معمولا بارش برف شدید، دلیل هرج و مرج در فرودگاه‌ها و تعطیلی آنها برای ساعت‌های طولانی است. در چنین شرایطی، دستگاه‌های برف‌روب می‌توانند در بهبود شرایط و تامین امنیت پروازها تاثیر زیادی داشته باشند.

شرکت “یتی اسنو” امیدوار است برف‌روب خودران بتواند این مشکلات را حل کند. طول این برف‌روب، ۲۰ متر و عرض آن، ۵.۵ متر است و در عرض یک ساعت می‌تواند منطقه‌ای به وسعت ۳۵۰ هزار متر مربع را برف‌روبی کند.

این برف‌روب که به تازگی در فرودگاه “Fagernes ” واقع در منطقه لیرین نروژ مورد آزمایش قرار گرفته، مجهز به حسگرها و دوربین‌های متعدد برای شناسایی محیط اطراف است و دقت بالایی دارد. همچنین، کنترل دقیق آن برای حفظ امنیت از راه دور و توسط انسان‌ها ممکن است.

شرکت “یتی اسنو” انتظار دارد بعد از تکمیل آزمایش‌ها بتواند از این برف‌روب برای پاکسازی ۵۰ فرودگاه فعال در نروژ استفاده کند.

انتهای پیام